14 Mart 2016 Pazartesi

Ejderha Bakıcısı (Dragon Keeper, #1)

Kitap Adı: Ejderha Bakıcısı
Özgün Adı: Dragon Keeper
Kitap Yazarı: Carole Wilkinson
Çeviren: Bora Serkan Yavuz
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 352
Baskı Yılı: 2016

Şimdi baktım da Ejderha Bakıcısı, 5 ana kitap ve 4 yan kitapla birlikte epey kalabalık bir seriymiş ve son kitap 2014'te yayınlanmış. Biz daha ilk kitabı Şubat 2016 itibariyle elimize alabildik :D 

Ben kitabı okuduğum için mutluyum. Çünkü yıllaar önce Merlin'i izlediğimden beri ejderhalarla tekrar karşılaşmamıştım. Ve böyle karakterlerden birinin ejderha olduğu bir kitabı okumak çok keyifliydi. 

Ayrıca kitabın Antik Çin Uygarlığı'nda geçmesi de orijinal ve güzel yönlerinden biriydi. Ben daha önce hiç o yörelerden bir kitap okumamıştım :D Ana karakter Ping, bir Çin İmparatorluğu'nda Ejderha Bakıcısı'nın yanında köle olarak yaşayan küçük bir kız. Ama çok tatlı. O kadar yoklukta ve zor koşullarda yaşıyor ki bazı şeyleri üzüyor ama aynı zamanda çok tatlı olduğu için güldürüyor. Mesela, en son banyo yapmamın üzerinden 3 ay bile geçmedi diyor ya da işte benim de böyle bir küvetim olsa ayda 2 kez bile yıkanabilirim falan. Nedense buralar çok hoşuma gitti, böyle içimde bir sıcaklık oluştu Ping'e karşı :Dİşte Ping'in köle olarak yanında bulunduğu adam kraliyetin ejderhalarına bakmakla yükümlü ama ayyaşın teki olduğu için hiçbir şey yapmıyor. Ping ejderhalara yemek falan götürüyor. Daha sonra da bir şeyler oluyor işte, oraları anlatamam :D

Ben adı ve konusunun yanında kapağına da vurulup almıştım kitabı. Bence çok güzel kapak ya :D Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. Eğer Pegasus çok bekletmezse uzuun ve güzel bir seri bizi bekliyor gibi duruyor. 

Özgün konu ve güzel bir kurgu (%35): 5/5
Ejderhala yetmez mi? :D

Sürükleyici/Akıcı olma (%45): 5/5
Akıcıydı. 

Çeviri ve baskı kalitesi (%5): 4/5
Sanki yazım yanlışları hatırlıyorum. 

Orijinal isim (%10): 5/5
Dragon Keeper!

Güzel kapak (%5): 5/5 
Kapak H A R İ K A :D

Final puanı: 4,95


4 yorum:

 1. Merhaba
  Konusu ilgi çekici ama ilerisi nasıl olur belirsiz. Pegasus büyük ihtimal hepsini yayınlar. Yarıda bir seri bıramıyor diye biliyorum. Devamı geldikçe sizden takip edip listeye atılabilir.

  YanıtlaSil
 2. Konusu çok ilgi çekici. Ayrıca tamamen özgün bir konu. Listeme ekliyorum. ^^

  YanıtlaSil
 3. 4,95;aman Yarabbi!
  Tüyap Bursa'dan alınacak:işaretlendi,tamamdır:)

  YanıtlaSil